>Menu

Aktualności z życia Zuzi

Skrócony zakres aktywności Fundacji za okres 2016 – 06.2018

Fundacja „POMÓŻ ZUZI” została utworzona w celu prowadzenia działalności pożytku publicznego na rzecz dzieci chorych i niepełnosprawnych i innych osób, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej lub materialnej.

 

Bodźcem do powołania Fundacji była choroba córki Fundatora i obecnego Prezesa Zarządu Michała Lucińskiego. Zuzanna, córka Fundatora, cierpi od urodzenia na a wrodzoną wadę rozwojową zwaną Microcefalia (małogłowie), która w jej przypadku jest niestety chorobą nieuleczalną. Choroba powoduje niepełnosprawność intelektualną oraz liczne zaburzenia neurologiczne. Przewodnią myślą dla powstania fundacji „Pomóż Zuzi” było ratowanie zagrożonego życia Zuzi, wspieranie jej edukacji, niesienie pomocy oraz finansowanie coraz bardziej kosztownej ale przynoszącej ogromne efekty rehabilitacji. Jednocześnie Fundacja zamierza służyć wsparciem  także innym osobom cierpiącym na małogłowie, w tym planuje w przyszłości prowadzić badania nad jednostką chorobową.

 

Fundacja powstała w marcu 2016 roku i prowadzi swoją działalność pożytku publicznego już od ponad dwóch lat.

 

W 2016 roku Fundator wraz z ówczesnym zarządem Fundacji skupił się na stworzeniu bezpiecznych warunków działania fundacji poprzez zapewnienie środków na funkcjonowanie oraz znalezienie pierwszych podmiotów mogących pomóc w działalności związanej z celami fundacji opisanymi w statucie.

 

Stworzona została strona internetowa na bieżąco aktualizowana na której zostały zamieszczone wszelkie niezbędne informacje tj. zarówno dane rejestrowe jak również aktualności z działalności.

 

Nawiązano wstępną współpracę z Niepublicznym Specjalistycznym Punktem Przedszkolnym „Teraz My”  z siedzibą w Krakowie –  podmiotem prowadzącym na terenie miasta Krakowa specjalistyczne przedszkola specjalne dla dzieci z niepełnosprawnością. Do jednego z punktów prowadzonych przez podmiot uczęszcza nasza podopieczna.

 

Do końca roku 2016 nawiązano współpracę z osobami opiniotwórczymi zarówno w środowisku lekarskim jak też z osobami publicznymi które zadeklarowały chęć pomocy w działaniach Fundacji.

 

Rozpoczęto budowę bazy danych lekarzy – specjalistów zajmujących się wybranymi jednostkami chorobowymi związanymi z podopieczną Fundacji. Nawiązano wstępną współpracę z bliźniaczą fundacją opiekującą się podopiecznymi z terenu Podhala.

 

W 2017 roku Przedszkole, Żłobek i Klub Malucha Re-Re-Kum-Kum z siedzibą w Starachowicach stało się oficjalnym  partnerem – patronem fundacji. Podmioty te prowadzą stałą działalność informacyjną oraz edukacyjną w zakresie działań podejmowanych przez Fundację.

 

W czerwcu 2017 oraz w lipcu 2017 zostało zorganizowane bezpłatne spotkanie dla rodziców dzieci niepełnosprawnych również o tematyce poświęconej dzieciom niepełnosprawnym (spotkanie z psychologiem, logopedą), podczas którego Fundator szeroko przedstawił między innymi możliwości współpracy z Fundacją, oraz przyjęte zasady współpracy w zakresie objęcia opieką kolejnych podopiecznych.

 

W okresie od czerwca do września 2017 r. zostały zorganizowane zajęcia w zakresie sensosplastyki  oraz dogoterapii dla dzieci niepełnosprawnych uczęszczających do placówek Rerekumkum.

 

Z końcem września 2017 r. podopieczna Fundacji została zaproszona przez Dyrektora placówki Re-Re-kum-Kum na warsztaty odbywające się w Warszawie podczas których Fundator nawiązywał nowe kontakty z rodzicami innych niepełnosprawnych dzieci, objętych opieką innych fundacji lub stowarzyszeń. Wyjaśnienia tu wymaga, że nawiązywanie kontaktów z innymi organizacjami, wymiana doświadczeń i wzajemne wsparcie jest nieodzownym, wręcz niezbędnym elementem prowadzenia działalności na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Przede wszystkim umożliwia wymianę informacji na temat nowych metod leczenia i rehabilitacji. Chociażby przy okazji warsztatów podopieczni mieli możliwość skorzystać z rozrywek i specjalistycznego sprzętu edukacyjno – ruchowego.

 

W październiku 2017 roku podopieczna Fundacji uczestniczyła w  warsztatach z okazji Dnia Pluszowego Misia. Warsztaty to autorski program wspomagania rozwoju małych podopiecznych na co dzień stosowany w pracy punktu Re-re-kum-kum.

 

W listopadzie 2017 Fundacja przeprowadziła badanie  ankietowe wśród rodziców dzieci niepełnosprawnych w ramach Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w celu przygotowania corocznego sprawozdania na temat postrzegania dziecka niepełnosprawnego w społeczeństwie.

 

W 2018 roku we współpracy z Re-Re-Kum-Kum został zorganizowany w styczniu 2018 r. bal karnawałowy pt. „Bal na zamku”, w którym uczestniczyły podopieczni Fundacji.

 

W lutym 2018 r. Fundacja przeprowadziła zajęcia z Alpakoterapii  – dla wszystkich chętnych dzieci i rodziców niepełnosprawnych.

 

W marcu 2018 r. Fundator i prezes Fundacji uczestniczył w konferencji dotyczącej roli rodzica w życiu dziecka niepełnosprawnego (warsztaty z psychologiem, m.in. ustalania planu pracy dziecka niepełnosprawnego; kontakty z rówieśnikami).

 

W marcu 2018 nawiązano współpracę ze świętokrzyskim ośrodkiem, który oferuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych.

 

Czerwiec 2018 – zorganizowanie Dnia Dziecka z alpakami, uczestnictwo Zuzi w terapii.

 

W czerwcu 2018 roku Prezes Fundacji odwiedził również w warszawskie hospicjum dla dzieci nieuleczalnie chorych, wstępnie ustalając zasady nawiązania współpracy z hospicjum.

<<Wróć

Zobacz również

Zuzia cierpi na wrodzoną wadę rozwojową zwaną Microcefalia.

Powoduje niepełnosprawność intelektualną oraz liczne zaburzenia neurologiczne. Każda złotówka którą zechcecie Państwo przekazać,będzie dla Zuzi i dla nas – rodziców olbrzymią pomocą…

Czytaj więcej>>

Zuza na „magicznym dywanie”.

Uwielbia tą zabawę. Korzystamy z dywanu jak tylko możemy – udostępniony dzięki uprzejmości współpracującego z fundacją Przedszkola Re Re Kum Kum. DZIĘKUJEMY…

Czytaj więcej>>